WhatsApp Business’ı Kullanmaya Başlama

30

WhatsApp Business uygulamasını indirin ve kurun

1. WhatsApp Business uygulamasını indirin ve başlatın: WhatsApp Business uygulamasını Google Play Store ve Apple App Store’dan ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Ana ekranınızda WhatsApp Business simgesine dokunun.

2. Hizmet Koşulları’nı inceleyin: WhatsApp Business Hizmet Koşulları’nı okuyun, ardından Kabul Et ve Devam Et’e dokunarak koşulları kabul edin.

3. Kaydolun: Açılır listeden ülkenizi seçerek ülke kodunuzu ekleyin ve telefon numaranızı uluslararası telefon numarası formatında girin. SMS veya telefon araması yoluyla 6 haneli kayıt kodunuzu almak için Bitti veya İleri’ye, ardından da Tamam’a dokunun. 6 haneli kodu girerek kayıt işlemini tamamlayın. Telefon numaranızla WhatsApp’a nasıl kaydolacağınızı öğrenmek için bu makaleyi okuyun.

4. Kişilere ve fotoğraflara erişim izni verin: Telefon rehberinizdeki kişileri WhatsApp Business’a ekleyebilirsiniz. Ayrıca telefonunuzdaki fotoğraf, video ve dosyalara erişim izni verebilirsiniz.

5. Hesap oluşturun: İşletme adınızı girin, işletme kategorisini belirleyin ve bir profil resmi seçin.

6. İşletme profilinizi oluşturun: KEŞFET > İşletme profili’ne dokunun. Buradan işletmenizle ilgili adres, açıklama veya mesai saatleri gibi önemli bilgileri ekleyebilirsiniz.

7. Bir sohbet başlatın. İşletme profilinizi oluşturduktan sonra veya simgesine dokunun, ardından mesaj göndermek istediğiniz kişiyi aratın veya seçin. Metin alanına mesajınızı girin. veya simgesine dokunun.

WhatsApp İşletme Araçlarını Keşfedin

WhatsApp Business uygulaması, işletmenizi verimli bir şekilde yönetmenize yardımcı olacak çeşitli araçlar sunar. Bu araçları keşfetmek için sohbetler ekranınıza gidin. Android’de Diğer Seçenekler’e, iPhone’da ise Ayarlar’a dokunun. Ardından İşletme araçları’na dokunun.

• Katalog: İşletme hesabınızda ürün ve hizmetlerinizi tanıtın ve paylaşın. Nasıl katalog oluşturacağınızı öğrenin: Android veya iPhone.

• Kısayol: Yeni müşterilerin sizinle iletişime geçmesini kolaylaştırın. İşletmenize mesaj gönderebilmeleri için, otomatik olarak oluşturulmuş kısayolu yeni müşterilerinizle paylaşın. Kısayolların nasıl kullanıldığını öğrenin: Android veya iPhone.

• Mesajlaşma araçları: Önceden temel konuşmaları hazırlamak için WhatsApp mesaj şablonlarını kullanın. Yeni müşterilerle etkileşime geçmek için otomatik karşılama mesajları oluşturun. Müşterilere ne zaman geri döneceğinizi bildiren uzakta mesajları ayarlayın ya da sık sorulan soruları yanıtlamak için hızlı cevaplar oluşturun. Mesajlaşma araçları hakkında daha fazla bilgi edinmek için aşağıdaki makaleleri okuyun:

– Karşılama mesajları nasıl kullanılır: Android veya iPhone
– Uzakta mesajları nasıl kullanılır: Android veya iPhone
– Hızlı cevaplar nasıl kullanılır: Android veya iPhone

• Etiketler: Müşterilerle yaptığınız konuşmaları “Yeni müşteriler” veya “Bekleyen siparişler” gibi işinizi kolaylaştıracak kategorilere ayırabilirsiniz. Etiketlerin nasıl kullanıldığını öğrenin: Android veya iPhone.